Grafikai beállítások vezérlése "VAGY" operátorral a szűrőkben
Finomabb vezérelhetőséget tesz lehetővé a szűrőkben a feltételek kialakításánál a VAGY operátor használata.
Többmonitoros használat fejlesztése
Az új elrendezés lehetővé teszi a munkaterület maximalizálását azzal, hogy az egyes nézetek fülekre rendezve jelennek meg.
Az eddigi kezelőfelület másik monitorra való áthelyezése mellett már az egyes nézetek is külön monitorra tehetők.
3D tervezési élmény
A szintek 3D nézetekben is megjeleníthetők és szerkeszthetők, beleértve a perspektivikus 3D nézeteket is. Így szükségtelenné válik, hogy 2D nézetre
váltsunk ahhoz, hogy a modellben tájékozódjunk.
Könnyebben és gyorsabban dolgozhatunk a vágás nélküli perspektivikus nézetekkel, amellyel élvezetesebbé válik a munka.
Időt takaríthatunk meg, ha egyszerűen átkapcsolunk az alapértelmezett 3D és a perspektivikus nézetek között, és szabadon mozoghatunk a navigációs parancsokkal,
például a Zoom, a Pan és az Orbit segítségével.
A Scope box felhasználható az alaprajzok és a metszet-nézettartományok korlátozására, az új verzióban már a 3D metszetdobozok számára is.
Komplex kitöltési minták és életszerűbb renderelések
Az új kettős kitöltési minták az összetettebb grafikus megjelenítést szolgálják azzal, hogy mind az előtér, mind a háttér mintázata egymástól függetlenül vezérelhető egy-egy
anyagoknál, grafikai felülírásoknál, vagy kitöltési régióknál.
Korlátok felosztása
A vázlatmódon kívül is alkalmazható a felosztás funkció a korlátelemeknél. A felosztás eredményéül kapott korlátok útvonalai pedig egymástól függetlenül viselkednek a továbbiakban.
Összetettebb csőhálózatok készítése
Az új változatban lévő funkciók lehetővé teszik a sokkal bonyolultabb csővezetékek modellezését.
Részletesebb acélszerkezet tervezés
Egyszerűen módosíthatjuk a szerkezeti kereteket és az oszlopelemeket, és egyedi parametrikus megmunkálásokat alkalmazhatunk a csatlakozás elemeinek geometriájának létrehozásához.
Az elemekhez hasonlóan lemezek, csavarok, horgonyok, csapok és varratok már 3D-ben is elhelyezhetők. A pontosabban definiált tervezési modell lehetővé teszi az
Advance Steel-lel folytatott jobb, kölcsönös átjárhatóságot.
Figyelmeztetés a szintek törlésénél
A szintek törlésekor figyelmeztető üzenet érkezik arról, hogy a szint törlésével mely elemek törlődnek egyidejűleg.
Revit 2019.1 újdonságai
Új kezdőképernyő
A kezdőképernyő áttervezésre került. Egy kis ikon került beillesztésre a fájlmodell-kép előnézetbe. A kocka ikon jelzi, ha a fájl egy központi modellhez
kapcsolódik. A feltüntetett fájlnév mindig a központi fájl helyett a helyi, mint a korábbi Revit verzióban található.
Amikor a kurzort a kép előnézete fölé állítjuk, egy előugró ablak jelenik meg a mentett útvonalinformációkkal mind a központi, mind a helyi fájlokhoz.
Perspektívikus metszet
A metszet alapján elkészülő 3D metsződoboz az alaprajzban meghatározott metszetmélysége alapján perspektívikusra állítható.
Dupla mintázat importáláskor
Korábban a dupla mintázatot tartalmazó AutoCAD rajzok (sraffozás + kitöltés) importálásakor két különálló minta keletkezett. A fejlesztésnek köszönhetően ezek az
importált sraffozások automatikusan egy mintázatként jelennek meg előtér és háttér jellemzőkkel.
Igazítás és tárgyraszter a metszeteknél
Használhatjuk az igazítás parancsot a metszetvonal elhelyezéséhez, vagy akár az utólagos elforgatásához. Továbbá a tárgyraszter segítségével a metszetet pontosan a kívánt helyre illeszthetjük.
Revit 2019.2 újdonságai
A Revit 2019.2 frissítés jól tükrözi, hogy a Revit hogyan fűzi egyre szorosabbra az adatok felhőn keresztüli kapcsolatát.
Úgy tűnik, hogy a tervezés jövője elválaszthatatlanul az adatközpontú felhőkörnyezethez kapcsolódik, amit az Autodesk BIM 360 testesít meg.
A Revit 2019.2 számos új szolgáltatása könnyebb hozzáférést és szorosabb integrációt biztosít a BIM 360 platformhoz és szorosabb kapcsolatot a projektben résztvevők számára.
A Revit fejlesztési iránya, hogy a minél több szereplő számára lehetővé tegye a BIM folyamatban való részvételt és könnyítse a munkafolyamataikat.
A felhő
A BIM 360 Design segítségével már korábban is több egyidejű szerkesztője is lehetett a felhőben tárolt, az úgynevezett megosztott Revit modellnek.
Az új verzióban már nem csak a megosztott modellek kaphatnak helyet a felhőben, hanem a klasszikus egyfelhasználós modellek is, melyek a BIM 360 és a helyi számítógép között szinkronizálódnak, így gyorsabb és hatékonyabb frissítéseket,
publikálásokat tesznek lehetővé. Nincs szükség folyamatos fájlfeltöltésre.
A BIM 360 Docs pedig betekintést enged, és jelölési lehetőséget biztosít bármely eszközről, bárhonnan a Revit modellhez.
Míg a megosztott modell csak a „nagy” Revit képessége, úgy a felhőben való fájltárolás már a Revit LT felhasználók számára is rendelkezésre áll.
Javítások, fejlesztések
Sokak kérésére a jegyzékek is nagyíthatóvá váltak. A nagy táblázatok áttekinthetőbb és ellenőrizhetőbb kezeléséhez immáron használhatjuk a jól ismert nagyítási funkciókat, akár az egérgörgő, akár a gyorsbillentyűk segítségül hívásával.
Egy másik felhasználói kérés is megvalósult azzal, hogy a sokak számára ismerős és bosszantó blokkoló üzenet a "too small on screen" immáron a múlté, és lehetővé válik az elemek kis távolságon belüli áthelyezése is.
Az épületgépész felhasználók számára is tartogat új funkciókat 2019.2-es változat, amelyben megkönnyítették az elágazó kapcsolatok kezelését az automatikus frissítés továbbfejlesztésével.