A térbeli nézetekről robbantott ábra készíthető, ahol kijelölhetjük az elmozgatni kívánt elemeket és megadhatjuk az elmozgatás irányát és távolságát.
Az elmozgatás útvonala opcionálisan jelölhető. A félreértések elkerülése érdekében az elmozgatott elemek egy új nézetmódban
elkülönítve automatikusan megjelölésre kerülnek.
Alaprajzi tartomány
A korábbi téglalap alakú tartomány mellett tetszőleges kontúrú, skicc alapú régió is készíthető a nyomtatandó, vagy a nézeten ábrázolni kívánt
alaprajzi tartomány meghatározásához.
Helyiséghovatartozási pont
A családoknál megjelent egy helyiségdefiníciós pont, amelyet minden elem automatikusan tartalmaz és tetszőlegesen módosítható. A pont segítségével egyértelműbben
eldönthető, hogy az adott elem a projektbe illesztése után mely helyiséghez tartozik. Így a kimutatásoknál is kigyűjthető az elemek számára a helyiség-hovatartozási lista.
Nézetsablonok az ideiglenes nézetekhez
Az új megjelenítési forma segítségével úgy tekinthetők meg az egyes nézetsablonok eredményei ideiglenes jelleggel, hogy azok nem befolyásolják a kész nézetek állapotát.
Lépcsők és korlátok
A lépcsők és korlátok készítése és módosítása további fejlesztésen ment keresztül, melynek egyik folyománya, hogy
a lépcsők és a födémek egyesíthetővé váltak.
Egyéb újdonságok
Testreszabható dupla kattintás: eldönthetjük, hogy az adott elemtípuson végzett dupla kattintás mely módosító funkciót indítsa el automatikusan.
Az egyes navigációs panelek egymásra húzhatók, és köztük fülek segítségével váltogathatunk. Így pl. a projektáttekintő és a tulajdonság panel
egyetlen panelnyi helyet foglal el a rajzterületből.
Grafikai hatások mellőzése a nézet navigációnál: a kitöltési minták és effektusok a navigáció idején nem jelennek meg, csak azt követően az "álló" képernyőnél.
Kijelölés szűrése: az egyszerű ablakos kijelöléssel létrehozott halmazból automatikusan kiszűrhetünk elemtípusokat: rögzítet elemek, alávetítések, linkelt rajz elemei, stb..
Új, egyszerűbb kezelőfelület az anyagok számára a meglévők módosításához és újak készítéséhez.
A 2D részleteknél egyidejűleg több elem is kijelölhető az előtérbe, vagy háttérbe mozgatáshoz.
A tömegelemek felületén kialakított felosztott felületek (pl. függönyfalak hálóvonalai) iránya igazítható tetszőleges egyeneshez.
Bővített szöveg és táblázat formázási lehetőségek a kimutatásoknál: színek, betűtípusok, szegélyek.
A metszetekhez hasonlóan a homlokzatok is eltolt/lépcsős vonal mentén készülhetnek.
A méretvonalakon megjelenhet egy alternatív mértékegységben szereplő méretszám is.
Az AutoCAD-ben elkészített SOLID elemek átadhatók a Revit család számára tömegelemek formájban.
A csoportok esetén a projekt paraméterek alkalmazásának két módozata van: a csoportban található elem tulajdonsága vagy közvetlenül megadható/módosítható, vagy csak a csoport szerkesztése keretében.
A rögzített nézeteken elkészíthetők az anyagfeliratozások is (pl. falrétegek anyagainak címkézése egy térbeli metszeten).
Újdonságok szerkezettervezők számára
A falak statikai váza hossz mentén igazítható a födémek, vagy alaplemezek csomópotnjaihoz.
Csatlakoztatott geometria sorrendjének utólagos módosítása: melyik elem melyikből metsződik ki.
A fizikai és statikai tulajdonságok egyazon táblázatban is szerepeltethetők a kimutatásoknál.