Az AutoCAD 2021-es verziója új eszközöket, integrációt és a meglévő funkciók tervezési hatékonyságnövelő fejlesztéseit tartalmazza.
Újdonságok áttekintése
Rajzi előzmények
Az AutoCAD 2021 egyik legfontosabb eleme az új Drawing History szolgáltatás, amely megmutatja számunkra a
rajzokon időközben végrehajtott változásokat. Akár két korábbi verziót is összehasonlíthatunk az aktuális rajzzal összefüggésben.
A szoftver új kiegészítése a Google Drive-val történő integráció, mely lehetővé teszi, hogy a DWG fájlokat a Google Drive-ból közvetlenül az AutoCAD
internetes vagy mobilalkalmazásban nyissuk meg, és a DWG-fájlokat a Google Drive-ba mentsük vissza.
DWG összehasonlítás
A DWG összehasonlítás immáron támogatja a csatolt külső referenciákat (Xref) is. Az Xref Compare automatikusan értesít bennünket, ha egy
hivatkozott rajz a háttérben megváltozott, és összevethetjük a változásokat az aktuális rajz viszonylatában.
Blokk paletta
Az AutoCAD 2021-ben tovább fejlesztették a Blokkok palettát is, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a legutóbbi blokkokat
szinkronizálják a felhő tárhellyel, így azok bármikor, bárhonnan elérhetők a külön odafigyelést igénylő másolás, duplikálás, frissítése helyett.
Az új Libraries fül pedig megmutatja a legutóbb használt öt blokk könyvtárat a gyors hozzáférés érdekében.
Sebesség
A sebességnövekedés a 2021-es a verzióban a grafikus teljesítményben érhető tetten. A többmagos processzorok kihasználásával gyorsabb pan, zoom és orbit válik lehetővé mind 2D, mind 3D tervezéskor.
Ha egy 2D-s rajzot tolunk (pan), vagy nagyítunk (zoom), akkor az AutoCAD valósidőben automatikusan frissíti a rajzot. Ennek a frissítési folyamatnak nagyobb a gépigénye, egy nagyméretű DWG esetében feleslegesen leterhelheti a számítógépet. Ilyen esetben
a 2021-es verzióban újonnan megjelenő RTREGENAUTO rendszerváltozó kikapcsolásával a valósidejű frissítés mellőzhető.
Egyéb újdonságok
A Trim (Metsz) és Extend (Elér) parancsok új gyors módot kaptak a 2021-es verzióban, mellyel a határvonalak a háttérben rögtön automatikusan kijelölődnek, így csak azokra az objektumokra kell kattintani, melyeket metszeni, vagy meghosszabbítani szeretnénk. A metszés a felismert határvonalak között automatikusan történik.
Az új funkció használata a TRIMEXTENDMODE változóval vezérelhető.
A Break at point (Megtörés pontban) parancs ENTER segítségével történő ismétlése már nem a megtörés két pontban parancsot hozza elő.
A revízióbuborékok saját objektumtípust kaptak az eddigi vonallánc használat helyett. A buborékok tulajdonságai így intelligensebben vezérelhetők és módosíthatók.
Az AutoCAD 2021 mérés parancsának új gyors változata lehetőséget teremt a területek és kerületek gyors lekérdezésére és megjelenítésére a zárt 2D kontúrok esetén. A zárt terület megjelelölése mellett a parancssorban lekérdezett értékek is megjelennek.
A 2021-es AutoCAD DWG fájlformátuma nem változott az előző verzióhoz képest, 2018 óta változatlan.
64 bit:
- Microsoft Windows 10
- Google Chrome legújabb változata (az AutoCAD webes alkalmazáshoz)
Ha az adott operációs rendszer támogatása megszűnik, akkor vele együtt az azon futó Autodesk termék támogatása is véget ér.
Hardverigények
- 8 GB memória, ajánlott 16 GB
- 7 GB vagy több szabad hely a merevlemezen
- 3 GHz-es vagy gyorsabb processzor ajánlott. A renderelést leszámítva az AutoCAD csak egyetlen processzormagot képes egyidejűleg használni.
- 1920 x 1080 felbontású True Color grafikus kártya (ajánlott: 3840 x 2160) 1 GB memóriával 29 GB/s sávszélességgel és DirectX 11 támogatással (4 GB és 106 GB/s sávszélesség ajánlott)
- Telepítéshez szélessávú Internetkapcsolat