A parametrikus rajzolással állandó kapcsolat (úgynevezett kényszer) hozható létre az egyes rajzi elemek között. Beállíthatjuk, hogy mi mivel legyen párhuzamos, mi mire legyen
merőleges, mi mivel legyen koncentrikus, stb. Ha módosulnak a feltételül szolgáló elemek, a hozzá kapcsolódó elemek is vele módosulnak.
Szabadformák tervezése
A testek tetszőleges elkészítése rendkívül egyszerűvé és kötetlenné vált. A bonyolult formák elkészítése is elindulhat akár egy egyszerű kihúzásból, a keletkező alapformák csúcspontjai és élei megragadhatók kiemelhetők, besüllyeszthetők.
Továbbfejlesztett PDF-támogatás az AutoCAD 2010-ben
A PDF formátumú fájlok eddig egyirányban, eredményként készülhettek, az AutoCAD 2010-ben azonban már bemenő adatként is felhasználhatók. A PDF közzététel fejlesztések közé tartozik a fájlméret csökkentése és a TrueType betűtípusok támogatása.
Az új importálási és alávetítési képességek révén a PDF-fájlok közvetlenül az AutoCAD-rajzokba illeszthetők. Felhasználásuk során pedig intelligens módon viselkednek, például felhasználhatók a tárgyraszteri pontok egy esetleges átrajzolás során.
AutoCAD modellek nyomtatása 3D nyomtatókon
Az új 2010-es verzióval már nem csak papírlapon kinyomtatott 3D látványterveket készíthetünk, hanem terveinket a valóságban is megjeleníthetjük.
Bármit tervezünk, egy 3D nyomtatóval könnyedén elkészíthetjük a fizikai "prototípust".
A 3D nyomtatók, olyan számítógép-vezérelt berendezések,
amelyek a rétegenként egymásra helyezett porréteget megfelelő kötőanyaggal rögzítve valós, térbeli testet állítanak elő. A gyors prototípus gyártás mellett használható a vizualizáció, koncepció-modell, termékminta, öntőforma készítés területén.
Dinamikus blokkok könnyebb kezelése
Számos fejlesztésnek köszönhetően könnyebbé vált a dinamikus blokkok létrehozása és szerkesztése.
A műveletek továbbfejlesztett megjelenítése, valamint a műveletekhez társított objektumok jobb kiemelése révén a dinamikus blokkok jelentős segítséget nyújtanak az "ilyen blokk kell csak egy kicsit másképp" blokkok
készítésekor, használatakor.
Licencek áthelyezése az interneten keresztül
Míg korábban a számítógépek közötti licencátadás vagy helyi hálózathoz, vagy adathordozóhoz volt kötve, addig az új alkalmazás kizárólag interneten keresztül teszi lehetővé az AutoCAD licencek számítógépek közötti áthelyezését.
Új fájlformátum
Az AutoCAD 2010 új fájlformátumot használ, mely a leginkább az olyan fájlok mentési idejének rövidülésében mutatkozik meg, melyek léptékezési objektumokat tartalmaznak.
A korábbi AutoCAD verziók által készített fájlok maximális mérete 256 MB-ban volt korlátozott. Az új fájlformátum megengedi az akár 4 GB-os (a számítógép kiépítésétől függően) fájlok készítését is. Ezek a nagyméretű fájlok
természetesen visszaállíthatók a korábban maximalizált formátumra is adatkompatibilitás megőrzése érdekében.
Egyéb újdonságok
- SPLINE objektum konvertálása vonallánccá. A spliene-ok vonallánccá konvertálása egy precizitási érték megadásával vezérelhető, így könnyen beállítható, hogy az eredeti spline, milyen durva szegmentálással alakuljon át.
- Vonalak, vonalláncok, splien-ok, és spirálok irányának megfordítása. Hasznos olyan esetekben, amikor nem mindegy a kezdő és a vépont helyzete, vagy ha feliratok kötödnek ezekhez az objektumokhoz
- Nézetablakok forgatásási lehetősége, ami ráadásul kibővült a forgátást figyelmbe vevő, vagy tőle független szövegolvashatósággal.
- A rajztisztítás is újabb funkcióval bővült az AutoCAD 2010-ben. Az elveszett, névtelen, és nulla hosszúságú objektumok, valamint üres szövegek automatikusan törölhetők a rajzból